parallax background

SZYBKA REZERWACJA SPŁYWÓW DUNAJCEM

NOCLEGI I CAMPING NAD DUNAJCEM
ZADZWOŃ JUŻ TERAZ!


+48 721 450 850 Facebook

Spłyń 8 lub 10 osobowym pontonem Przełomem Dunajca pod opieką doświadczonego instruktora lub wypożycz kajak w naszej wypożyczalni w Sromowcach Niżnych lub Szczawnicy! Zniżki dla rodzin z dziećmi i grup! Darmowy parking!

O nas

Nasza Firma powstała w 2010 roku. Szybko staliśmy się liderem w organizacji kursów kajakarstwa górskiego oraz raftingu. Nasz sukces jednak nie nastąpił od razu, głównym czynnikiem, dzięki któremu doszliśmy do tego co mamy teraz były nasze wcześniejsze doświadczenia zdobyte ciężką pracą na treningach i mnóstwem wyrzeczeń. Wspólna pasja i przyjaźń spowodowała, że zdecydowaliśmy się na kontynuację naszych zamiłowań do kajakarstwa. Wszystko to sprawiło, że nie stoimy w miejscu i cały czas podążamy w kierunku naszego rozwoju.

Dziś firma Rivent prężnie działa w Wietrznicy koło Łącka, gdzie znajduje się nasz sklep kajakowy, wypożyczalnia kajaków, centrum raftingowe. Oprócz tego organizujemy wyjazdy zagraniczne do Słowenii oraz Austrii, na których uczymy pływać na kajakach górskich. Rivent to również wypożyczalnia kajaków na Dunajcu gdzie organizujemy spływy kajakowe i raftingowe na pontonach.

Posiadamy przystań pontonowo - kajakową w Szczawnicy, wypożyczalnie kajaków w Sromowcach Niżnych oraz bazę do organizacji kursów kajakarstwa górskiego na torze w Wietrznicy koło Łącka. Nasz klucz do sukcesu to budowanie dobrego teamu, bez którego nasza firma nie mogłaby się rozwijać. Jesteśmy bardzo dumni z zespołu profesjonalistów, który tworzy Rivent.

Kontakt

Popularne atrakcje

Spływ Dunajcem
Początki spływu Dunajcem sięgają tradycji, która trwa już prawie 200lat. Wszystko zaczęło się od spławiania drzew Dunajcem, które było łączone w tratwy a następnie spuszczane z Nowego Targu do Sromowiec Niżnych, Krościenka oraz Szczawnicy. Pierwsze turystyczne spływy Dunajcem zaczęto organizować w 1840r, głównie na gości dworków i zamków. Pierwsze tratwy na Dunajcu wiązane były w dwójki, trójki a w późniejszym okresie w stabilne czwórki. Tradycja spływów Dunajcem na tratwach przetrwała do dziś. Trasa spływu rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych – przystań w Kątach a kończy się w Szczawnicy lub Krościenku nad Dunajcem. Długość trasy spływu Dunajcem do Szczawnicy to 18km a czas spływu wynosi około 2.15min. Długość trasy spływu Dunajcem do Krościenka to 23km a czas spływu wynosi około 2.45min. Dziś coraz bardziej popularne stają się nowoczesne alternatywy spływu rzeką Dunajec. Wśród nich mamy do wyboru spływ pontonowy lub kajakowy. Oba warianty należą do bardzo bezpiecznych. Należy jednak pamiętać że Dunajec to rzeka górska i samodzielne spływy kajakiem lub pontonem wymagają pewnego doświadczenia, zwłaszcza przy spływie kajakiem.
Kajaki Dunajcem
Kajaki Dunajcem proponujemy tym osobom, które mają doświadczenie w spływach kajakowcy na innych rzekach. Mimo, że samo sterowanie kajakiem nie wymaga specjalnych umiejętności to na pewno obycie z wiosłem i kajakiem będzie korzystne podczas płynięcia. Po drodze będziemy musieli minąć kilka bystrzy czyli miejsc gdzie rzeka płynie szybko i tworzą się fale. Oprócz tego liczne zakręty, które będzie trzeba umiejętnie pokonać aby nie wpaść w tak zwaną cofkę czyli miejsce gdzie woda na rzece płynie w drugą stronę. To wszystko sprawia, że spływ kajakiem Dunajcem jest niezwykle ciekawy i emocjonujący o czym będziecie mogli się sami przekonać.

Nasz zespół

Formularz kontaktowy

    Galeria

    Wskazówki dojazdu