Spływ kajakowy Dunajcem

Spływ kajakowy Dunajcem.
Rzeka Dunajec powstaje z połączenia dwóch rzek Białego i Czarnego Dunajca. W górnym biegu od Niedzicy aż do Nowego Sącza przepływa przez pasmo gór Pienin oraz Beskidów Zachodnich. Na tym odcinku Dunajec ma charakter górskiej rzeki z licznie występującymi niewielkimi bystrzami oraz małymi uskokami. Trudność rzeki wyceniana jest na WW1-2 (czyli łatwa) w 6 stopniowej skali trudności. Spływy kajakowe Dunajcem należą do bezpiecznych oczywiście trzeba stosować się do zasad bezpiecznego pływania kajakiem oraz wskazówek instruktora. Dunajec to idealna rzeka na pierwsze  górskie spływy nie wymagająca wcześniejszego przygotowania kondycyjnego czy doświadczenia w pływaniu po rzekach górskich. Sugerujemy natomiast aby kompletni laicy w pływaniu na kajakach skorzystali z pomocy instruktora, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem, udzieli Wam niezbędnych informacji oraz przeszkolenia. Na niektórych odcinkach rzeki Dunajec woda przyśpiesza i tworzą się większe fale, które dostarczają mocniejszych wrażeń. Nurt Dunajca miejscami sam napędza kajak i wystarczy kilka ruchów wiosłem aby płynąć w zamierzonym kierunku bez większego wysiłku. Na spokojnych odcinkach leniwie płynąca rzeka pozwoli Wam na chwilę odprężenia podziwiając dziką przyrodę, wysokie szczyty gór oraz piękne widoki.

Rzeka Dunajec najciekawsze odcinki na spływ kajakiem?

Trasa spływu z Sromowiec Niżnych do Szczawnicy.
Najciekawszym odcinkiem na spływ kajakowy Dunajcem jest odcinek z Sromowiec Niżnych do Szczawnicy. To trasa która liczy 17 km, na której średni czas spłynięcia zajmuje około 2,5 – 3 godziny. Jest to najładniejszy odcinek rzeki Dunajec, który biegnie przez Pieniński Park Narodowy. Od miejscowości Sromowce Niżne zaczyna się przełom Dunajca to długi na 12 km głęboki kanion o wysokich zboczach i szczytach Pienin takich jak Trzy Korony oraz Sokolica. Przepłyniecie przez przełom Dunajca należy do największej atrakcji Pienin którą trzeba przeżyć.

Trasa spływu ze Szczawnicy do Wietrznic
Kolejną trasą spływu Dunajcem jest odcinek ze Szczawnicy do campingu w miejscowości Wietrznice. To około 14 kilometrowa trasa która zajmuje średnio około 3 godzin na jej pokonanie. Odcinek bardzo przyjemny i warty spłynięcia. Już po 20 min płynięcia w Krościenku nad Dunajcem napotykamy na pierwsze bystrze, po kolejnych 200 m napotykamy następne bystrze. Przez kolejne kilkanaście kilometrów nurt rzeki płynie bez większych przyspieszeń i mamy czas na podziwianie okolic. Na samym końcu znowu napotykamy na 2 bystrza i dopływamy do przepięknie położonego campingu ”Wietrznice”.

spływy kajakowe Dunajcem należą do największych atrakcji Pienin

Spływ kajakowy Dunajcem czy warto?

  • wspaniała przygoda z małym zastrzykiem adrenaliny
  • aktywnie spędzisz czas pośród natury
  • przepiękne widoki i krajobrazy

Spływ kajakowy Dunajcem dla:

  • dla grup zorganizowanych
  • dla rodzin z dziećmi
  • dla firm
  • jako atrakcja na wieczór kawalerski lub panieński

 


Spływ kajakowy Dunajcem – sprzęt:

Kajaki pneumatyczne – to bardzo stabilne dmuchane kajaki przystosowane do spływów po górskich rzekach. Są praktycznie niewywracane aby znaleźć się w wodzie trzeba z niego wyskoczyć:)  polecamy dla osób bez żadnego doświadczenia w spływach kajakowych lub osób które mają obawy przed wywrotką.

Kajaki polietylenowe – szybkie i stabilne lecz nie tak bardzo jak pneumatyczne. Polecamy dla osób z doświadczeniem w spływach kajakowych.

Packraft – 

Propozycja spływu kajakowego dwudniowego

Spływ kajakowy dwudniowy

Dla grup zorganizowanych proponujemy dwudniowy spływ kajakowy Dunajcem. Jest to już sprawdzona od lat trasa. Dla naszych klientów posiadamy rożne opcje noclegu: camping, pokoje wieloosobowe oraz apartamenty 2-3 osobowe z łazienkami.

DZIEŃ PIERWSZY

Start: Sromowce Niżne, ul. Pienińska 2

Miejsca postojowe: Szczawnica, Krościenko

Meta: Wietrznice koło Łącka (miejsce noclegowe, ognisko) czas spływu około 5-6 godzin.

 

DZIEŃ DRUGI

Start: Wietrznice

Miejsca postojowe: Łącko, Jazowsko

Meta: Most św.Kingi nad Dunajcem koło Starego Sącza, czas spływu około 5 godzin

Miejsce spotkania: Tor Kajakarstwa Górskiego Wietrznice koło Łącka


Używamy profesjonalnego sprzętu. Więcej szczegółów dotyczących kajaków na których odbywa się spływ znajdziesz w naszej wypożyczalni kajaków.

14km spływu Dunajcem najpiekniejszą rzeką małopolski


 Spływ kajakowy Dunajcem mapka